Alza nabízí školám i domácnostem pomoc s online výukou

Alza.cz je připravena pomoci školám s digitalizací a přípravou na distanční výuku. Ta má být podle novely zákona pro žáky základních škol nově povinná. Již během jarní koronakrize zaznamenal největší český e-shop několikanásobně vyšší poptávku po IT vybavení pro online vzdělávání. Před startem nového školního roku proto navýšil skladové zásoby notebooků a příslušenství, aby mohl pružně reagovat na potřeby škol i domácností. Institucím navíc nabízí speciální ceny, prodlouženou splatnost, podporu 24/7 nebo odbornou instalaci na dálku i na místě.

Výhodnější podmínky nákupu mohou vzdělávací instituce získat díky programu Pro školy a stát, do kterého se jen do konce loňského roku zapojilo více než 4 000 českých škol. To řadí Alzu mezi jejich největší tuzemské e-commerce dodavatele. Zájem o spolupráci se ještě více prohloubil během nouzového stavu v souvislosti s pandemií COVID19, kdy školy začaly řešit urgentní přechod na distanční výuku.

„Už během jarní koronakrize jsme dodali tisíce notebooků do škol po celé České republice. Prodeje IT vybavení pro školy rostly několikanásobně – u notebooků to bylo meziročně o cca 300 %, u sluchátek o 150 % a rekordní čísla vykazovaly webkamery, které vyrostly o více než 1 300 %. Vyšší zájem stále přetrvává,“ shrnuje Jaromír Řánek, Business Development Director Alza.cz a dodává: „Firma je připravena reagovat i na aktuální vládní návrh, jenž má pomoci školám s digitalizací a přípravou na distanční výuku. V současnosti již s několika školami spolupracujeme a aktivně řešíme jejich potřeby.“

Díky včasnému předzásobení má nyní Alza na skladě dostatek zboží pro plně funkční online výuku pro domácnosti i zákazníky z řad firem a vzdělávacích institucí. Vybírat mohou ze široké nabídky notebooků, stolních počítačů, tabletů, kamer, sluchátek i softwaru. Školám e-shop navíc poskytuje prodlouženou splatnost (až 60 dní), aby s objednáváním potřebného vybavení nemusely čekat až do října na příspěvek od státu. Dodané PC nebo notebooky dokáže zprovoznit na dálku nebo přímo v místě používání.

Se začátkem nového školního roku firma rovněž očekává větší zájem o vybavení pro domácí studium ze strany rodičů žáků a studentů, kteří chtějí být na případné opakování distanční výuky také připraveni. I pro ně Alza přináší speciální nabídky – na webu např. spustila praktický rozcestník, kde najdou vše potřebné od aktovek, přes IT vybavení po ergonomické židle. Pro ještě snazší výběr vytipovala nejvhodnější notebooky pro školáky, k nimž nyní přidává zdarma licenci Microsoft 365 pro jednotlivce v hodnotě 1 790 Kč.

Rate this post
      Zeen
      Logo