Alza zbrojí na Vánoce

Alza chce letos před Vánoci doručit ještě více objednávek ve stejný den. Firmě to má umožnit rozšíření skladových kapacit o 39 % a další posilování přepravy AlzaExpres. Skladovací plochy na Slovensku se v létě zdvojnásobily nejen díky novému logistickému centru v Senci, ale i díky zvýšení kapacity stávajících prostor. To umožní urychlení dodání zásilek na Slovensku, v Maďarsku i na Moravě.

Alza na začátku září otevřela nové logistické centrum v Senci, což umožňuje držet blíže zákazníkům větší skladové zásoby 3 500 druhů zboží s možností osobního vyzvednutí do 45 minut od objednání; zejména velkých domácích spotřebičů, jako jsou lednice nebo pračky.

„Nové logistické centrum v Senci s užitnou plochou téměř 19 tisíc metrů čtverečních nám umožní navýšit skladové zásoby o zboží v hodnotě téměř 300 milionů korun, které bude pro zákazníky k dispozici již v den objednání, a to zejména na Slovensku,“ uvedl Lukáš Baudyš ředitel logistiky. „Společně s dalším rozšířením užitných ploch ve stávajících centrech ve Zdibech (+30 %) a Úžicích (+10 %) o více než 18 tisíc m2 máme nyní dostatečné kapacity pro to, abychom v letošní sezóně mohli naše služby nabídnout o 20 % více nakupujících,“ doplnil.

Celkově odstartuje Alza hlavní, vánoční sezonu s kapacitami skladů zvětšenými o 39 %, což tvoří téměř 42 tisíc nových metrů užitné plochy. Nové senecké centrum přestavuje téměř třetinu tohoto růstu. Ze Slovenska přitom zásobuje také Moravu, Maďarsko a částečně i Rakousko.

Pro rychlejší a pohodlnější dostupnost objednávek firma v Senci také plánuje otevřít již druhý AlzaDrive na Slovensku, který umožní snadné vyzvednutí zboží bez vystoupení z automobilu. Tato možnost je zatím nabízena pouze v Bratislavě a pražských Horních Počernicích.

Zákazníci, kteří chtějí s nákupem zboží rovnou vyřešit i jeho zapojení nebo odbornou montáž, mohou využít stále širší portfolio služeb vlastní dopravy AlzaExpres. Firma posílila obsluhu jednotlivých regionů, zejména pro zavážení nadrozměrného zboží. Doručuje do Prahy a středních Čech, do Ostravy a části Moravskoslezského kraje (např. Frýdek-Místek, Karviná) a dalších velkých města jako Ústí nad Labem, Liberec, Jablonec, Plzeň, Teplice, Pardubice a Hradec Králové. Na Slovensku  v rámci pilotního projektu dopravuje Alza již od června XL produkty do celého Bratislavského a Trnavského kraje včetně doručení v den objednání. Rozšiřování služby se plánuje i v Budapešti.

O společnosti Alza.cz a.s.: 

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2019, ve kterém Alza utržila 29,3 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce (samoobslužné Prodejny budoucnosti, vlastní doprava AlzaExpres, platba a prodej BTC a LTC, online prodej elektromobilů a solárních elektráren, testování znovupoužitelných REPETEBOXŮ, zavedení unikátních služeb TřetinkaZkušebkaAlzaNEOvýuka na VŠE, privátní značky  AlzaPower a AlzaEco, expanze do Maďarska, Rakouska a další). Alza doručuje své zboží i o víkendu, kdy jsou také otevřeny všechny její provozovny. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti nonstop výdejních AlzaBoxů. Firma také nabízí klubový program Alza Premium. Za své úspěchy získala řadu ocenění – např. Nejdůvěryhodnější značka, Křišťálová Lupa, MasterCard Obchodník roku atd. Společnost se chová odpovědně, v loňském roce podpořila 80 neziskových organizací a spustila unikátní CSR platformy Alza Pelíšek a Souhvězdí pomoci. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde

Rate this post
      Zeen
      Logo