Dopravci zažívají krušné dny. Podle Českálogistika.cz zvládlo black friday nejlépe DPD

Společnost Balikobot.cz, představila projekt www.ceskalogistika.cz, kde nabízí detailní informace o kvalitě a rychlosti dopravy balíků v České republice.

“Z analýzy milionů zásilek nám vychází, že nejlépe si mezi dopravci na přelomu listopadu a prosince vedla společnost DPD. V týdnu 30. 11. – 4. 12. 2020 doručovala společnost DPD balík v průměru 41 hodin, Geis 49 hodin a PPL 54 hodin od podání k doručení. Segment dopravy balíků výrazně akceleruje a to zejména díky růstu e-commerce. V Balíkobotu máme data se zpozděním maximálně jeden den a můžeme dopravcům a odesílatelům výrazně pomoci zlepšit jejich služby. Evidujeme rozdíly nejen mezi dopravci, ale zejména v jednotlivých regionech Česka,” říká David Folprecht, jednatel Balikobot.cz.      

Českálogistika.cz si klade za cíl informovat o trhu s dopravci. Na webu jsou například aktuální data ohledně rychlosti doručení nebo trendy v dobírkách. Zároveň zde naleznete informace ohledně doručení ve velkých městech a také třeba rozdíly doručení na adresu nebo výdejní místo. Web se zabývá zároveň aktuálními informacemi od předních českých dopravců.

Nejhorší situace posledních týdnů byla ve dnech 28. až 30. listopadu, kde žádný ze sledovaných dopravců standardně nedoručoval do druhého dne jako v průběhu roku. Výjimkou nebylo ani doručení delší než 4 dny. Nyní se situace lehce zlepšila. Zajímavostí je, že se v roce 2020 po dlouhé době zvýšil podíl dobírky, což přičítáme novým zákazníkům na internetu, které přivedl covid do online světa,” dodává David Folprecht. 

V následujících letech by e-commerce v České republice měla dosáhnout na 20 % celého maloobchodu. V roce 2020 by měl atakovat online prodej 200 miliard korun s meziročním růstem přes 20 %. Přesun kamenných prodejců na internet je znatelný trend a díky pandemii v roce 2020 nabral výraznou akceleraci. Logistika je klíčem k úspěchu v e-commerce, ale zároveň pod velkým tlakem spotřebitelů.

O službě Balíkobot: 

Balíkobot pomáhá firmám s rychlejší expedicí zásilek. Je to technologie datového napojení na více než 27 dopravců, jako například Česká pošta, PPL, DPD, Geis, GLS, WeDo, DHL, FedEx nebo Zásilkovna. Funguje rychle, pohodlně a spolehlivě s většinou předních ERP a e-shopových systémů v ČR, jako jsou HELIOS, ABRA, SAP, K2, Gatema nebo Shoptet. Službu, kterou spoluzaložil Martin Kasa, jeden z tvůrců české e-commerce služby, denně využívá přes 2 300 firem v Česku a na Slovensku.

Další informace najdete na www.balikobot.cz

Rate this post
      Zeen
      Logo