GLS podporuje malé řemeslné výrobce a podnikatelky v e-commerce

Nadnárodní balíkový přepravce GLS opět podpoří ženy podnikatelky v začátcích či rozvoji jejich byznysu. Do projektu Podnikavá žena byla i letos zařazena kategorie eŽena určená podnikatelkám v oblasti e-commerce.

V letošním roce se GLS chystá podpořit také malé řemeslné výrobce a ve spolupráci s AMSP ČR pod záštitou projektu Fandíme řemeslu byla vytvořena zcela nová kategorie eManuel. Tři nejlepší podnikatelské příběhy z obou kategorií budou odměněny poukazem v hodnotě 15 tisíc Kč na službu GLS e-Balík Profi, která poskytuje začínajícím podnikatelům balíkovou přepravu na míru. Vítězové obou kategorií budou slavnostně vyhlášeni na Dni podnikatelů v listopadu 2021.

Pandemie COVID-19 silně zasáhla drobné živnostníky a malé podnikatele. Mnozí z nich zásadně změnili své podnikání a urychleně přešli na online prodejní kanály. „Z našeho průzkumu vyplynulo, že dva ze tří malých a středních podniků byly negativně zasaženy situací kolem koronaviru.

Nejčastěji kvůli poklesu zakázek nebo nutnosti přerušit či omezit činnost. Není překvapivé, že až 53 % živnostníků vnímá zvýšený tlak na digitalizaci. Nové technologie mnohým pomohly nepadnout na úplné dno. Z toho důvodu velmi vítáme podporu společnosti GLS a jejich snahu podpořit právě tuto skupinu,“ říká Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

Přepravní společnost GLS se rozhodla i tento rok podpořit ženy podnikatelky a nově také menší řemeslné výrobce. Kategorie eŽena je určena pro ženy podnikající v e-commerce a nová kategorie eManuel pro malé řemeslníky prodávající zboží přes e-shop. Přihlašovat projekty je možné do 31. srpna 2021 na webové stránce. V září bude z přihlášených projektů odbornou porotou vybráno 10 podnikatelek a 10 řemeslníků, z nichž veřejnost na základě hlasování následně zvolí tři vítěze z každé kategorie. Vítězové obdrží poukaz na přepravu balíků v hodnotě 15 tisíc Kč.

„V rámci zotavení po koronavirové pandemii chceme ženám podnikatelkám a malým řemeslníkům nabídnout pomocnou ruku v začátcích jejich podnikání nebo v rozvoji toho stávajícího. Dokážeme si představit, jak je těžké v této době začínat nebo přesouvat své podnikání do online světa. Služba e-Balík Profi je spolehlivé a profesionální řešení přepravy balíků, umožňuje platbu kreditem, což je výhodné zejména pro drobné podnikatele, kteří tak mohou na zasílání balíků výrazně ušetřit,” uvádí Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

K účasti v soutěži vybízí také jedna z výherkyň kategorie eŽena roku 2020 Veronika Švecová. „Nečekala jsem, že by mě hned na začátku mého podnikání mohlo potkat něco takového. Byl to pro mě velice inspirativní a povzbuzující zážitek.

Taková velká odměna za všechno dosavadní úsilí. Výhru v soutěži vnímám jako velikou pomoc ve startu mého podnikání, kde téměř každá koruna hraje velkou roli,” vysvětluje Veronika Švecová, která na svém e-shopu ganella.cz nabízí šetrnou i recyklovanou vlnu a příze, a dodává: „Všem ženám, které zvažují založení vlastního byznysu, bych chtěla vzkázat, aby se nebály postavit na vlastní nohy, byly nezávislé a ukázaly všem, že i žena může být dobrou, soběstačnou a úspěšnou podnikatelkou.“

Podmínky soutěže a další informace naleznete na: www.gls-group.com/podporujeme-eshopy

GLS v České republice a skupina GLS
GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí.

Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Rate this post
      Zeen
      Logo