Inovativní rýžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT

Společnost elem6, s. r. o., distributor značky Lauben, která se na našem trhu postupně prosazuje jako tvůrce kvalitních kuchyňských nástrojů pro přípravu zdravého jídla, přichází s podzimní kolekcí novinek. Jednou nich je Low Sugar Rice Cooker 1500AT, rýžovar, který dokáže připravit rýži s nižším obsahem sacharidů až o 40 %.

Díky tomuto prémiovému rýžovaru s funkcí Low sugar a jeho speciální technologii vaření, jejímž výsledkem je odlučování sacharidů, lze dokonale připravit všechny známé druhy rýže. A nejen ty. Díky šesti nastavitelným režimům si v rýžovaru můžete uvařit zdravé formy polévek, luštěnin nebo třeba ovesné kaše. Nemusíte přitom ani zapínat sporák.

Zdravé vaření bez tuku

Zásadním prvkem rýžovaru Lauben je nádoba s objemem 1,5 litru, do které díky nepřilnavému povrchu nemusíte přidávat žádný olej ani další tuk navíc. O přesné dodržení receptu se postará integrovaný časovač, o průběžné ohřívání jídla pak funkce Keep warm. Součástí přístroje je i digitální displej s intuitivními ovládacími prvky a možností sledování průběhu vaření. Minimalistický design rýžovaru si už vysloužil také dvojici prestižních ocenění, Reddot Design Award a iF Design Award.

Oddělte přebytečné cukry a jezte lépe

Od jiných zařízení podobného typu se rýžovar 1500AT odlišuje především zmíněnou funkcí Low sugar, jež díky speciální technologii vaření dokáže oddělit přebytečné cukry od škrobu. Tyto cukry ještě v průběhu přípravy utvoří želatinovou hmotu, která se ukládá ve vnitřní poklici zařízení. Je tak ideální pro lidi, kteří často spěchají, ale zároveň se nechtějí stravovat jídlem z fastfoodu. Přebytečné cukry totiž vyhodíte a zároveň vám v rýži zůstanou nutričně výživné sacharidy. Díky tomu se vystavujete menšímu riziku civilizačních chorob, především srdečně-cévních onemocnění a obezity.

Připravte rýži přesně „al dente“

Rýžovar Lauben eliminuje nutnost neustálé kontroly rýže vařené v hrnci. Různé druhy rýže si totiž vyžadují různé postupy a délky vaření, a trefit se přesně tak, aby rýže nebyla tvrdá ani rozvařená, ale krásně vláčná a akorát, tedy „al dente“, si zpravidla vyžaduje praxi. Přitom na rýžovaru stačí u libovolného druhu rýže jednoduše stisknout tlačítko a výsledek je dokonalý vždy. Zmíněná šestice chytrých režimů pak umožňuje přípravu polévek, ovesné kaše nebo luštěnin. Funkce opětovného ohřevu je už potom samozřejmostí.

Snadné ovládání a praktický design

Design zařízení je nejen líbivý, což už ostatně ocenily minimálně dvě prestižní organizace, ale také funkční a praktický. Třeba protiskluzové nožičky zajišťují stabilitu zařízení a díky technologii Cool touch pak máte jistotu, že se o vnější obal rýžovaru rozhodně nepopálíte. Třešničkou na dortu je pak intuitivní ovládání pomocí dotykového displeje, na kterém si snadno nastavíte požadovaný režim a zároveň zkontrolujete teplotu a dobu vaření.

Vlastnosti rýžovaru Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT:

 • Funkce Low sugar – Připravíte rýži s až o 40 % nižším obsahem sacharidů, ty se oddělí od rýže, vytvoří tekutinu želatinové konzistence, která zůstane ve vrchní vnitřní poklici.
 • Jednoduchá údržba – Nádobu můžete bez problému mýt v myčce nádobí.
 • 6 nastavitelných režimů – Quick cook, Slow cook, Claypot rice, Porridge, Soup, Reheating
 • Časovač – Přípravu jídla si naplánujete dle potřeby.
 • Dvě designová ocenění – Stylový doplněk do každé kuchyně.
 • Dotykový displej – Jednoduché a intuitivní ovládání.
 • Nepřilnavý povrch – Nevyžaduje přidaný tuk.
 • Funkce Keep warm – Udrží rýži teplou, aniž by se rozvařila.
 • Cool touch technologie – Nikdy se nespálíte.

Rýžovar zakoupíte na českém trhu od 1. října 2020 za doporučenou maloobchodní cenu 3 290 Kč a do 15.10. jej lze zakoupit s akční 30% slevou s promo kódem LSVSTRW.

Rate this post
   Zeen
   Logo