Lékárna.cz už předala 1,7 mil Kč darů

Další veřejnou sbírku pro pacienty se vzácnými chorobami spustila Lékárna.cz, největší prodejce lékárenského sortimentu na internetu. Pokračuje ve sbírkovém projektu Vzácně pro vzácné, kdy už na zlepšení životních podmínek lidí se vzácnými chorobami získala a předala 1,7 milionu korun. „Podporujeme je už mnoho let, vlastně od doby, kdy jsme jako společnost vznikli, pomáhali jsme i jako dobrovolníci při různých akcích, abychom vyjádřili své pochopení pro specifické potřeby těchto lidí a jejich rodin. Empatii s jejich těžkým osudem vyjadřují i tisíce našich zákazníků, kteří posílají částky od 50 do 1000 Kč a hodně mě potěšilo, že i v těchto dnech, pro mnoho lidí tak těžkých, jsme ještě schopni myslet na dobré skutky a konat je,“ říká Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz. Výtěžek právě probíhající sbírky tentokrát poputuje na podporu vzdělávacích, advokačních a dalších aktivit České asociaci pro vzácná onemocnění (ČAVO).

Lékárna.cz patří do české společnosti Pears Health Cyber, která organizuje v pořadí už pátou veřejnou sbírku. Tu poslední uzavřela letos na konci března a počátkem června v komorní sestavě předala Klubu pacientů s cystickou fibrózou částku 816 200 Kč. Sesbírala ji během pouhých devíti měsíců a považuje ji za rekordní.

Pro pomoc druhým získává Lékárna.cz nejen své zaměstnance, ale zapojuje také své zákazníky. „Předáváme zásadně všechny peníze, které ve sbírce získáme – do poslední koruny. A za každou jednu darovanou korunu jsme vděční. ČAVO je naším posledním partnerem, protože funguje jako „mateřská náruč“ pro mnoho osob s ultra-vzácnými onemocněními a hájí jejich zájmy, stejně tak je tu pro 41 pacientských organizací zastupujících různé vzácné diagnózy. Kromě finanční podpory jim ještě držíme palce, aby připravovaná novela zákona o veřejném zdravotním pojištění umožnila to, o co se ČAVO už dlouho snaží: příchod nových léků na vzácná onemocnění bude pro všechny pacienty řešen systémově, bude mít přesná pravidla a bude rychlejší, než tomu je doposud. Jsme připraveni pomáhat se vším, co je třeba,“ dodává V. Finsterle. V minulosti se věnovala i dobrovolnictví, které plánuje ve firmě oživit, pokud bude vhodná příležitost.

Anna Arellanesová, předsedkyně ČAVO, dodává: „Vzácné onemocnění sice postihuje méně než pět lidí z deseti tisíc, v součtu je to více než 5 procent evropské populace, protože takových diagnóz je víc než 8000. Jsou závažné a v naprosté většině nevyléčitelné. Lidé, kterým vstoupí do života, potřebují naši pozornost a pomoc. Tím prvním, co může udělat každý, je vzít na vědomí jejich existenci. A přidat empatii a pochopení pro jejich specifické potřeby. Finanční prostředky pak potřebujeme hlavně na podporu vzdělávání pacientů, zajištění potřebné odborné a komplexní péče a také pro řešení nelehkých situací nemocných a jejich rodin, které jsou tak individuální jako ono zmíněné spektrum vzácných onemocnění.“

O Lékárna.cz: Lékárna.cz je první lékárenský e-shop v ČR, vznikla v roce 1999, prodává široký sortiment pro zdraví a krásu – léčivé volně prodejné přípravky, potravní doplňky a vitamíny, dermokosmetiku, zdravé potraviny i přístroje. . Získala Cenu kvality v anketě ShopRoku 2017, dlouhodobě se umisťuje na předních místech. „Na konci všech našich aktivit vždycky musí být šťastný klient, ať už jím je pacient, zákazník nebo zaměstnanec,“ zdůrazňuje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel společnosti Pears Health Cyber, která Lékárna.cz provozuje. 

Rate this post
      Zeen
      Logo