Loňské Vánoce byly rekordní. Letos očekává GLS dvojnásobek

Přípravy na vánoční sezónu vrcholí. Podle GLS se bude jednat o rekordní Vánoce co do počtu přepravených balíků. Za vinou stojí zejména pandemie COVID-19 a zavřené obchody. GLS se proto na sezónu připravuje již od jara, před Vánoci navíc balíkový přepravce urychlil plánované posílení kapacit přepravních uzlů. Byla otevřena nová depa, investovalo se do nových třídících technologií a došlo rovněž k navýšení kapacity ParcelShopů o 30 %. V současné době tak GLS v Česku provozuje 25 dep a více než 600 výdejních míst.

Přípravy na vánoční sezónu vrcholí. Oproti minulému roku očekává balíkový přepravce výrazný nárůst počtu přepravených balíků z důvodu uzavřených obchodů. „Již v jarních měsících jsme překonávali rekordy z loňských Vánoc. Očekáváme, že letošní maxima se vyšplhají na dvojnásobek uplynulých Vánoc,“ říká Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Kvalitní příprava na sezónu je klíčová pro udržení spokojenosti 

Z průzkumu GLS, který realizovala agentura Ipsos na vzorku 1 100 respondentů, vyplývá, že kvalita a spolehlivost služeb jsou jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru balíkové dopravy. Podle průzkumu je prioritou pro 71 % Čechů. „Zákazníci očekávají kvalitní služby za férovou cenu. Srovnáním výsledků našich průzkumů za poslední roky je vidět zvyšující se důraz na kvalitu oproti ceně. Pro nás je to velice pozitivní signál, protože kvalita je naší prioritou. Neustále se snažíme vylepšovat naše služby, abychom zvládli doručit všechny dárky včas i navzdory letošní pandemii,“ komentuje výsledky průzkumu Pavel Včela.

Nová depa i GLS ParcelShopy

Mezinárodní přepravce GLS se navyšuje před sezónou kapacity dep, GLS ParcelShopů a hlavních linek v celé Evropě. V létě otevřel nové depo v Moravských Budějovicích, které pomohlo s posílením sítě na jihu Moravy a umožnilo navýšit kapacity v regionu až o 30 %. V září došlo k přestěhování depa v Plzni do větších a modernějších prostor, kde je možné odbavit až dvojnásobek balíků. Stejně tak říjnové otevření nového depa v Kadani výrazně zlepší kvalitu služeb v severních Čechách. Investice proběhla i do nových třídících technologií nebo nákupu 50 speciálních výměnných nástaveb pro noční hlavní linky tzv. jumbo kontejnerů, které mají zabudovanou mezipodlahu na ochranu malých a křehkých balíků a najednou přepraví 1 až 2 tisíce zásilek.

S ohledem na rostoucí oblibu výdejních míst mezi Čechy byla také navýšena kapacita GLS ParcelShopů. „Bohužel, vládní nařízení ohledně uzavření maloobchodu se dotklo asi 11 % našich výdejních míst, tedy přibližně 70 provozoven. Z těch jsme vyzvedli všechny zásilky, které si zákazníci nestihli převzít, a zdarma jsme je doručili přímo na jejich adresu,“ vysvětluje Pavel Včela a dodává: „V současné době pokračujeme v otvírání dalších výdejních míst, a protože je naší doménou doručení na domácí adresy, jsme i přes vládní opatření na sezónu plně připraveni. Věřím, že se nám podaří i v této složité době zajistit maximální kvalitu služeb, na kterou jsou naši zákazníci zvyklí. 

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Rate this post
      Zeen
      Logo