Na školní nákupy není pozdě, Alza nabízí speciální modely pro online výuku

Školy se obávají, že peníze, které dostaly od vlády na nákup IT vybavení, nebudou mít kvůli obrovské poptávce kde utratit. Jednička české e-commerce Alza.cz má pro vzdělávací instituce připravené modely speciálně konfigurované pro distanční výuku, stačí aby se školy přihlásily do programu Alza pro školy a stát. Jeho součástí jsou již tisíce českých škol.

Školy už mají jen několik týdnů na to, aby využily vládní dotaci a nakoupily potřebnou techniku umožňující povinnou distanční výuku. Peníze však dostávají až v těchto dnech a mnoho z nich se obává, že na trhu již nebudou kvůli vysoké poptávce vyhovující modely. Alza.cz podobný vývoj předpokládala a v předstihu se na něj připravila. Školám proto stále může s vybavením pomoct téměř obratem ze skladových zásob.

„Už na jaře jsme zaznamenali několikanásobně vyšší poptávku po IT vybavení, proto jsme situaci nepodceňovali a předzásobili se, abychom jako lídři trhu mohli být pro školy partnerem, u kterého bude možné techniku pro učitele a žáky zakoupit i ve chvíli, kdy už nikde jinde notebooky nebudou,“ říká Jaromír Řánek, Business Development Director Alza.cz. Ve srovnání s loňským rokem Alza zaznamenala růst poptávky po noteboocích ze strany vzdělávacích institucí o více než 500 %. Od začátku školního roku tak e-shop napřímo nebo ve spolupráci s partnery do českých škol dodal desítky tisíc notebooků, stovky tisíc kusů příslušenství, jako jsou webkamery, sluchátka a mikrofony, a tisíce tabletů.

Alza vzdělávacím institucím nabízí výhodné podmínky nákupu díky programu Pro školy a stát, do kterého se od jara nově zapojily už stovky českých škol. Pro instituce, které e-shop osloví s poptávkou po vybavení, má firma na skladě připravené speciální modely notebooků konfigurované výrobcem přesně pro potřeby distanční výuky a e-shop je zákazníkům běžně nenabízí. Školy mohou Alzu kontaktovat také prostřednictvím svých IT specialistů, kteří přesně znají jejich potřeby a s odborníky z e-shopu vyberou nejvhodnější vybavení pro danou školu.

Objednanou techniku navíc Alza rozveze přímo k jednotlivým učitelům a buď přímo na místě, nebo vzdáleně jim pomůže s prvním spuštěním a instalací potřebných programů.

Podpora vzdělávání i v současné době patří mezi priority, na které se největší český e-shop dlouhodobě soustředí, nedávno proto podpořil iniciativu Nory Fridrichové, prostřednictvím které věnoval Nadačnímu fondu pomoci 50 notebooků pro děti rodičů samoživitelů, aby se mohly zapojit do distanční výuky. Zároveň e-shop umožnil nákup stovek dalších s výraznou slevou, aby za prostředky z veřejné sbírky bylo podpořeno co nejvíce dětí.

Více o programu: https://www.alza.cz/pro-skoly

Rate this post
      Zeen
      Logo