Novinky WE|DO: provoz cyklodepa, chatbot i přehledná vytíženost dep

Logistický operátor Wedo se po svém loňském rychlém růstu v letošním roce zaměří především na rozšiřování služeb a vylepšování zákaznické zkušenosti. Aktuálně proto spouští několik novinek vedoucích především k lepší informovanosti a rychlejšímu kontaktu s klienty Zásadní letošní investicí bude otevření moderního překladiště v Ostředku u D1.

Operátor Wedo v loňském roce výrazně rozšířil počet výdejních míst i kurýrů, začal zásilky doručovat do výdejních boxů a prudce navýšil počty přepravených zásilek. „V růstu
a rozšiřování distribuční sítě budeme pokračovat i letos. Především se ale zaměříme na zrychlení a zjednodušení celého procesu doručení zásilky a zlepšování zákaznické zkušenosti,“ uvedl generální ředitel Wedo Daniel Mareš.

Hlavní letošní investicí Wedo je jarní spuštění superhubu v Ostředku, který výrazně navýší přepravní kapacity operátora. Wedo ale zároveň chystá řadu novinek vedoucích především k jednoduššímu kontaktu s klientem, tou hlavní z nich bude vytvoření klientské aplikace. Už nyní  přitom Wedo představuje několik dílčích novinek.

Na webových stránkách Wedo je nově k dispozici „semafor“ ukazující vytíženost všech 14 regionálních dep.: https://www.wedo.cz/kontakt#where-find-us

Naším cílem je samozřejmě svítit neustále zeleně, a Ostředek nám v tom hodně pomůže. V době zvýšeného provozu, typicky např. před Vánoci, může být semafor jednoduchým pomocníkem pro klienty tak, aby si udělali rychlou představu, jak dlouho může doručení zásilky trvat,“ vysvětlil Daniel Mareš.

Další aktuální novinkou je spuštění chatbota pojmenovaného WENDY. WENDY mj. pomůže dohledat klientům stav zásilky, provést změny v doručení nebo vyřeší nejčastější dotazy. Už před Vánoci přitom Wedo spustilo i formulář zpětné vazby umožňující identifikovat nejčastější zádrhely a rychle je vyřešit.

Wedo se také připojilo k nově otevřenému cyklodepu na pražském Andělu. „Doručování zásilek prostřednictvím kol je zajímavou možností pro centra měst Už před Vánoci jsme v centru Prahy posílili kapacity prostřednictvím elektrokol, připojení k cyklodepu je tak jen logickým pokračováním tohoto způsobu doručování. Navíc Praha 5 patří mezi naše nejvytíženější místa, předpokládáme, že prostřednictvím kol rozvezeme už od počátku několik desítek zásilek denně,,“ uzavřel Daniel Mareš.

WEDO BUDE I NADÁLE ROZVÍJET VŠECHNY SVÉ DISTRIBUČNÍ KANÁLY, ROZŠIŘOVAT SÍŤ VÝDEJNÍCH BOXŮ, BUDOVAT NOVÁ LOGISTICKÁ DEPA A MODERNIZOVAT TA STÁVAJÍCÍ. INVESTICE LETOS ZAMÍŘÍ ALE PŘEDEVŠÍM DO ZKVALITŇOVÁNÍ ZÁKAZNICKÉ PODPORY A SERVISU. CELKEM V BLÍZKÉ DOBĚ PLÁNUJE WEDO INVESTICE V OBJEMU ZHRUBA JEDNÉ MILIARDY KORUN.

O WE|DO CZ

WE|DO CZ je český logistický operátor, který v současnosti spolupracuje s 300 kurýry, více než 1 200 výdejními místy WE|DO Uloženka a provozuje 100 výdejních boxů v Česku i na Slovensku. Jeho dlouhodobou ambicí je maximálně přizpůsobit doručování zásilek zákazníkům a jejich potřebám. Vlastníkem společnosti se po získání všech souhlasů regulátorů stane polská skupina Allegro.

Rate this post
      Zeen
      Logo