Pilulka.cz posiluje pozici v Rumunsku

Pilulka Lékárny a.s., která letos vstoupila jako historicky první e-commerce firma na pražskou burzu, posiluje svou pozici v Rumunsku odkoupením 30% podílu od minoritních akcionářů.

Pilulka.cz vstoupila na rumunský trh v roce 2018 ve spolupráci s lokálním partnerem, který provozoval síť kamenných lékáren pod značkou Ecofarmacia v Sedmihradsku a středně velkého distributora léčiv v Rumunsku. Pilulka.cz nyní tento podíl odkoupila a stane se 100 % vlastníkem rumunské dceřiné společnosti, provozující lékárnu a e-shop Pilulka.ro.

 „Jednání nebyla jednoduchá, přesto jsme došli pro obě strany k výhodnému kompromisu. Zatímco naše role postupně rostla, role partnera postupně oslabovala a chtěli jsme převzít plnou odpovědnost za rumunskou dceru. S tamní pobočkou máme velké plány a v příštím roce plánujeme v Rumunsku poprvé překonání 100 milionů korun v tržbách,“ říká Martin Kasa, člen představenstva Pilulka Lékárny.

Náklady na odkoupení 30 % podílu společnost vyčíslila na přibližně 10 milionů korun. K formálnímu převodu podílu dojde s účinností od 1.1.2021. Pilulka již dříve informovala, že chce významně posílit svou pozici v Rumunsku. Mimo případných akvizic počítá Pilulka i s významnými investicemi do business developmentu zejména v oblasti technologií a provozu.

Pilulka Lékárny a.s. je technologická firma, která od roku 2013 působí na českém, slovenském a rumunském trhu. Společnost založili bratři Kasové, kteří jsou považováni za jedny se zakladatelů tuzemské e-commerce scény. Pilulka je nejen provozovatel sítě kamenných lékáren a největší zásilkové lékárny v ČR Pilulka.cz, ale zejména technologická firma operující na trhu zdravotnictví a všeho týkajícího se péče o zdraví. Nad těmito zákaznickými potřebami staví Pilulka platformu, která propojuje výrobce, distributory, služby, logistiku a veškeré informace, které se kolem tohoto oboru točí. Cílem Pilulky je být lídrem v oboru a určovat nové trendy lékárenství 21. století.

Rate this post
Zeen
Logo