Pilulka.cz – Vánoční sezóna letos začala o týden dříve než loni. Prodejním hitem posledních týdnů je Vitamin D.

Internetová lékárna Pilulka.cz, která letos vstoupila jako historicky první e-commerce firma na pražskou burzu, eviduje, že vánoční nákupy začaly o týden dříve než v loňském roce. Společnost očekává výrazně větší zájem o produkty z kategorie péče o zdraví než v minulých letech.

Z chování zákazníků vyplývá, že z bezpečnostních důvodů nakupují výrazně více online a začali tak činit dříve než loni. Díky více než 150 kamenným Pilulka lékárnám, očekává společnost nápor i v její kamenné síti. Lékárny mají jako jedny z mála provozů výjimku po celou dobu nouzového stavu. Zákazníci si na Pilulka.cz mohou vše online vybrat a následně vyzvednout v lékárně nebo nechat dovézt až domů.

Letošní vánoční sezóna je ovlivněna preventivním opatření proti šíření koronaviru. „V těchto dnech kupují naši zákazníci nejčastěji doplňky stravy na podporu imunity (zejména jednodruhové vitamíny a multivitamíny). Mezi nejčastěji nakupované produkty z vánočního sortimentu patří dárkové kazety, kosmetika a letos navíc i elektronika z řady péče o tělo jako jsou elektrické zubní kartáčky, holicí strojky nebo epilátory. Letos jsme v těchto kategoriích výrazně rozšířili nabídku. Každoročně se velké oblibě těší také vánoční čajové kolekce,“ říká Kateřina Schotliová z Pilulka.cz

I pro letošní rok připravila společnost Pilulka pro své zákazníky rozsáhlý rozcestník, kde najdou spoustu tipů na vánoční dárky nejen pro své blízké a celou rodinu. Zákazníci tak mohou jednoduše z pohodlí domova vybírat z více než 33 tisíc produktů.

V srpnu letošního roku nabídla společnost Pilulka svým zákazníkům nový způsob vyzvednutí zboží. V Praze spustila první PilulkaBox – úschovnu zásilek, která umožňuje automatické vyzvednutí objednávky bez obsluhy. První PilulkaBox zákazníci naleznou v Pilulka lékárně na Senovážném náměstí v centru Prahy. „Doručení objednávky prostřednictvím PilulkaBoxu nabízí zákazníkům řadu výhod, zejména rychlejší vyzvednutí bez front a čekání. Jakmile je zásilka připravena k odběru, obdrží zákazník SMS zprávu s informací o vyzvednutí a kódem, který při vyzvednutí zadá na displeji boxu,“ říká Tomáš Záruba, produktový ředitel Pilulka.cz

„Boxy budeme umísťovat primárně v našich více než 150 lékárnách po celém Česku, aby měl zákazník možnost využít jak online služby, tak nezastupitelnou roli lékárníka v oblasti poradenství. I v následujících měsících plánujeme velké investice do unikátní lékárenské přepravy pod názvem Pilulka Auto,“ dodává Martin Kasa, spolumajitel Pilulka.cz.

V říjnu letošního roku oslovila Pilulka.cz prostřednictvím projektu eRecept.cz své zákazníky, ze kterých se rekrutovaly stovky dobrovolníků ochotných pomoci zejména seniorům s donáškou léčiv, a to z jakékoliv lékárny v ČR i mimo síť Pilulka Lékáren. eRecept.cz spojuje dobrovolníky, pacienty a lékárny v daném regionu, městě, či obci. Zájemci z řad dobrovolníků se mohou i nadále ozývat na webových stránkách eRecept.cz, kde stačí zadat základní údaje a PSČ působnosti. Pilulka pak spojí dobrovolníky s pacientem v dané lokalitě a předá kontakty lékárně v blízkosti pacienta.

Pilulka Lékárny a.s. je technologická firma, která od roku 2013 působí na českém, slovenském a rumunském trhu. Společnost založili bratři Kasové, kteří jsou považováni za jedny se zakladatelů tuzemské e-commerce scény. Pilulka je nejen provozovatel sítě kamenných lékáren a největší zásilkové lékárny v ČR Pilulka.cz, ale zejména technologická firma operující na trhu zdravotnictví a všeho týkajícího se péče o zdraví. Nad těmito zákaznickými potřebami staví Pilulka platformu, která propojuje výrobce, distributory, služby, logistiku a veškeré informace, které se kolem tohoto oboru točí. Cílem Pilulky je být lídrem v oboru a určovat nové trendy lékárenství 21. století.

Rate this post
Zeen
Logo