Pilulka posiluje ve výdejních boxech a investuje do technologického startupu Blocks

Jednička českého online lékárenství a provozovatel kamenné sítě lékáren Pilulka.cz koupila minoritní 10% podíl v rostoucím startupu Blocks. Společně chtějí budovat výdejní Blocksy ve střední a východní Evropě.

„S Blocks spolupracujeme více než rok na Pilulka Boxech a nyní jsme se rozhodli toto partnerství posunout na novou úroveň. Do spolupráce chceme přinést celou řadu inovací a zkušeností z e-commerce i logistiky, které je ve výdejních boxech možné aplikovat. Společně chceme ukázat ostatním velkým retailistům a logistům cestu v automatickém výdeji zboží a zároveň zvyšovat počet Pilulka Boxů v zemích, kde působíme. Blocks jsou unikátní jak v technologickém přístupu, tak i produktovém designu narozdíl od ostatních výrobců boxů, kteří jsou spíše kovovýroba,” komentuje transakci Martin Kasa, spolumajitel Pilulky.

Chytré výdejní boxy Blocks jsou dnes instalovány převážně v komerčních a veřejných prostorách. Mezi mnohé významné zákazníky Blocks, díky jednoduchosti správy a high-end produktovému designu, patří například Deloitte, Skanska, Univerzita Karlova, CPI, Penta Real Estate, Passerinvest nebo třeba O2. Blocks jsou kompatibilní se všemi dopravci i e-shopy a nabízí řešení formou interiérového i exteriérového provedení. Vedle moderního designu je u Blocks hlavní předností software, který umí obsluhovat i výdejní boxy třetích stran díky snadnému napojení na další informační systémy a platformy.

„Vstup Pilulky, jako předního inovátora e-commerce, do Blocks vnímám jako velmi strategický. Budeme rozšiřovat počet míst, kde si lidé budou užívat benefitů Blocks, a také inovovat produkt díky společnému know-how. Celá technologie bude svými možnostmi ještě blíže potřebám trhu a pomůže tak k unifikaci rostoucího a dosud poměrně roztříštěného odvětví. Vnímáme se jako softwarově designová firma. Na trhu vzniká celá řada různých fyzických řešení, ale právě software je klíčem k efektivnímu provozu celého odvětví,” doplňuje Bartoloměj Holubář, spoluzakladatel Blocks.

Obě společnosti se dohodly, že nebudou výši transakce komentovat.

Pilulka Lékárny a.s. je technologická firma, která od roku 2013 působí na českém, slovenském a rumunském trhu. Společnost založili bratři Kasové, kteří jsou považováni za jedny se zakladatelů tuzemské e-commerce scény.

Pilulka je nejen provozovatel sítě kamenných lékáren a největší zásilkové lékárny v ČR Pilulka.cz, ale zejména technologická firma operující na trhu zdravotnictví a všeho týkajícího se péče o zdraví. Nad těmito zákaznickými potřebami staví Pilulka platformu, která propojuje výrobce, distributory, služby, logistiku a veškeré informace, které se kolem tohoto oboru točí. Cílem Pilulky je být lídrem v oboru a určovat nové trendy lékárenství 21. století.

Rate this post
      Zeen
      Logo