PPL dál rozšiřuje síť zelené logistiky. Cyklokurýry na elektrokolech nově potkáte v Brně, Olomouci, Hradci Králové i Liberci

Společnost PPL pokračuje v naplňování vize „zelené logistiky“ a rozšiřuje svou ekoflotilu nejen o elektrokola, ale i o elektroauta. Nově tak cyklokurýry na PPL elektrokolech potkáte kromě Prahy také v Brně, Hradci Králové, Olomouci či Liberci. V oblasti e-mobility má PPL dlouhodobé plány.

První PPL elektrokola vyjela do ulic z cyklodepa na pražské Florenci minulý rok na podzim.
„Jsme velice rádi, že po pilotním testování se tento způsob doručování zásilek ukázal jako úspěšný.

Vedle podpory ekologie a zelené stopy je tento způsob doručování efektivním řešením problémů, na které logistika ve velkých městech často naráží – a těmi jsou velká hustota dopravy, parkovací omezení či doručování zásilek u špatně dostupných míst z důvodu oprav komunikací,“ říká Petr Horák, CEO společnosti PPL.

PPL cyklokurýry na elektrokolech kromě Prahy potkáte v Brně, Olomouci, Hradci Králové, nově také v Liberci a brzy se na ně můžete těšit i v Českých Budějovicích. V plánu máme další navyšování počtu elektrokol a lokalit s tímto způsobem obslužnosti center měst napříč celou ČR. V sezoně 2021 tak bude tímto způsobem doručeno několik set tisíc balíků.

Od tohoto léta bude PPL rovněž dalším přepravním partnerem nového plánovaného pražského městského cyklodepa, tentokrát na Praze 5 – na Andělu. „Hlavně pro velká města je využívání elektrokol obrovským krokem k udržitelnému městu. Vnímáme to, že těmito kroky pomůžeme ulevit veřejnému prostoru, pomůžeme ke snížení dopravní zátěže, omezíme emise a hluk a také přispějeme ke zkvalitnění života obyvatel měst,“ dodává Horák.

Podpora ekologie, rozvoj elektromobility a zelená logistika je pro PPL důležitou součástí firemní strategie. V současné době má PPL ve spolupráci s dopravci v provozu desítku aut na alternativní pohon, kromě elektroaut jsou to také auta na CNG pohon.

Dlouhodobou vizí PPL je podílet se na snižování uhlíkové stopy, ale také podporovat ekologii v různých oblastech provozu. „V následujících letech plánujeme v oblasti elektromobility rozsáhlé investice a rozvoj. Mimo jiné chystáme i program motivující naše dopravce k pořízení elektroaut a další ekologicky zaměřené programy.

Kamiony propojující naši distribuční síť splňují nejpřísnější limity EURO 6 a zaměřujeme se na další úsporu energií v našich budovách. Vedle investic do ekologických řešení naší infrastruktury se zaměřujeme také na digitalizaci procesů, která nemalou měrou přispívá k naší zelené strategii.

I z tohoto důvodu jsme jako první oblast digitalizovali přepravní dokumentaci a ročně tak šetříme miliony listů tištěného papíru. Záleží nám na budoucnosti Česka a na kvalitě života budoucích generací a toto jsou první kroky určující, jak bude svět za pár let vypadat – a my jsme této změny součástí,“ uzavírá Petr Horák.

O společnosti PPL

Společnost PPL CZ je součástí divize DHL eCommerce Solutions a na tuzemském trhu představuje předního poskytovatele přepravních služeb pro firmy a podnikatele. Nabízí však i služby pro soukromé osoby se službou Balík pro tebe. PPL CZ se specializuje na balíkovou přepravu po ČR a do celé Evropy. Společnost zaměstnává téměř 1000 pracovníků a 2000 řidičů.

Disponuje 24 depy, centrálním překladištěm a rozsáhlou sítí výdejních a podacích míst – PPL Parcelshopů, kterých je více než 2500 po celé České republice. DHL eCommerce Solutions je součástí skupiny Deutsche Post DHL Group, která je přední světovou poštovní a logistickou společností.

Skupina spojuje lidi a trhy a umožňuje globální obchodování. DPDHL Group zaměstnává přibližně 550 000 lidí ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě, díky čemuž je jedním z největších soukromých zaměstnavatelů na světě.

Rate this post
      Zeen
      Logo