PPL zahájilo provoz nového depa. Tentokrát posílí Liberecký kraj

Přepravní společnost PPL CZ s.r.o zahájila provoz nového, v pořadí již 24. depa v České republice, tentokrát v Rochlici v Libereckém kraji.

Svým strategickým umístěním u výpadovky na Prahu je toto druhé depo v Liberci hlavně velkým přínosem pro naše zákazníky. Díky němu v této lokalitě ještě více kapacitně posílíme naši přepravní síť a můžeme zde odbavovat a doručovat větší množství zásilek než doposudpři zachování kvality našich služeb na perfektní úrovni,“ uvádí Petr Horák, generální ředitel PPL CZ s.r.o.

Otevření nového depa tak výrazně přispěje k dalšímu rozvoji naší logistické sítě. Právě díky němu jsou řidiči na rozvozové trase dříve než doposud, což ocení hlavně příjemci zásilek. Z nového depa vyrážejí na čtyři desítky PPL dodávek, které tak denně doručí dalších 6 000 zásilek příjemcům v Libereckém kraji.

Před samotným spuštěním provozu prošel objekt rekonstrukcí, které trvala přes dva měsíce. V současné době depo slouží jen jako rozvozové, ale od podzimu 2021 se počítá s jeho plným využitím i v rámci svozových kapacit.

Spolu s otevřením druhého depa spouštíme v Liberci pilotní provoz elektrododávek a již dnes můžete potkat v ulicích Liberce první cyklokurýry PPL, podobně jako v Praze, Brně a Hradci Králové Tento krok je jeden z prvních, které realizujeme v rámci naší strategie dosažení plně ekologické přepravy zásilek do roku 2030.

„V této oblasti jsme dlouhodobě vnímali potenciál pro navýšení kapacit. Navíc rozvoj naší logistické infrastruktury je jednou z našich strategických firemních priorit. Letos jsme rozšířili již depo v Humpolci a ve Zlíně a v horizontu měsíců otevíráme i další provozy napříč celou Českou republikou, abychom zabezpečili dostatečné kapacity na vánoční sezonu a umožnili další růst businessu našich zákazníků,“ dodává Petr Horák.

O společnosti PPL

Společnost PPL CZ je součástí divize DHL eCommerce Solutions a na tuzemském trhu představuje předního poskytovatele přepravních služeb pro firmy a podnikatele. Nabízí však i služby pro soukromé osoby se službou Balík pro tebe. PPL CZ se specializuje na balíkovou přepravu po ČR a do celé Evropy. Společnost zaměstnává téměř 1000 pracovníků a 2000 řidičů.

Disponuje 24 depy, centrálním překladištěm a rozsáhlou sítí výdejních a podacích míst – PPL Parcelshopů, kterých je více než 2500 po celé České republice. DHL eCommerce Solutions je součástí skupiny Deutsche Post DHL Group, která je přední světovou poštovní a logistickou společností. Skupina spojuje lidi a trhy a umožňuje globální obchodování. DPDHL Group zaměstnává přibližně 550 000 lidí ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě, díky čemuž je jedním z největších soukromých zaměstnavatelů na světě.

Rate this post
      Zeen
      Logo