Přepravní společnost GLS rozdělí mezi tři neziskové organizace 100 000 Kč

V rámci oslav 15. výročí působení na českém balíkovém trhu se přepravní společnost GLS rozhodla podělit i s těmi, kteří to nemají v životě jednoduché. Sto tisíc korun rozdělí GLS mezi tři dobročinné organizace, které vybrali zaměstnanci firmy a kurýři z celé České republiky. O výši příspěvku, který připadne jednotlivým organizacím, rozhodne veřejnost pomocí hlasování na internetových stránkách pomahame.gls-czech.cz do 30. září 2020.

Kurýři a zaměstnanci GLS rozhodli, koho společnost obdaruje 

Cílem projektu je darovat peníze těm, kteří to nejvíce potřebují. Nominaci celkem 9 projektů a následné hlasování o třech finalistech provedli přímo zaměstnanci a kurýři české pobočky GLS. Do hlasování veřejnosti poslali s nejvíce hlasy nadační fond Kapka Naděje, který pomáhá dětským pacientům s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a těm, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. „Našim cílem je zlepšovat vybavenost českých nemocnic a zároveň přispívat ke zlepšení psychické pohody u léčených dětí a jejich rodičů. Velice si vážíme, že kurýři GLS ocenili práci zrovna naší nadace,“ uvádí Jan Fischer, ředitel nadačního fondu.  Dále Dětské centrum Jihlava, jenž poskytuje péči dětem od narození do tří let věku a sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí Na kole dětem.

„Našim dětem se snažíme zajistit podobný standard jako v běžných rodinách, což je spojeno se značnými finančními náklady. Sponzorský dar od GLS nás potěší a pomůže nám udržet kvalitu péče o děti “ říká Ivana Ryglová z Dětského centra Jihlava.

„S GLS jsme v minulosti již spolupracovali a v loňském roce jsme naši Cyklotour dokonce propojili s ekologickou výzvou Do práce na kole, jejíž je GLS generálním partnerem, a oslovili tak nejen zájemce o ekologickou dopravu, ale i lidi, kteří chtějí pomáhat těm méně šťastným,“ doplňuje Josef Zimovčák.

Celková darovaná částka 100 000 Kč bude rozdělena procentuálním podílem dle počtu hlasů veřejnosti mezi tyto tři nominované finalisty. „Společnost GLS dlouhodobě pomáhá těm, kteří to nejvíce potřebují. Od roku 2015 například podporujeme studium Alexe S. z plzeňského dětského domova, před Vánoci vždy zdarma rozvážíme dárky pro děti z dětských domovů, nebo jsme se podíleli na pořízení speciálních automobilů pro několik charitativních organizací. Myslíme si, že důstojné oslavy lze udělat i skromně a ušetřenou částku věnovat potřebným. Proto jsme oslovili naše zaměstnance a kurýry, aby sami vybrali, kterou instituci bychom měli obdarovat,“ komentuje charitativní projekt k 15. výročí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika. Veřejnost se může do hlasování zapojit na internetových stránkách pomahame.gls-czech.cz, pro akceptování hlasu je nutné uvést e-mailovou adresu, pomocí níž lze udělit pouze jeden hlas. Hlasování probíhá do 30. září 2020.

Skupina GLS pomáhá po celé Evropě 

GLS dlouhodobě v rámci programu ThinkSocial podporuje vybrané lokální dobročinné projekty napříč Evropou, ať už formou přímého sponzoringu nebo poskytováním přepravních služeb zdarma. V rámci vybraných projektů kurýři zdarma rozvážejí zásilky, mnoho dep také finančně podporuje mateřské školy, nemocnice, hospice a další neziskové organizace. GLS Belgie se angažuje v sociální oblasti v kombinaci se sponzoringem národního fotbalového týmu. Lokální depa GLS Německo zase plně podporují benefiční koncert, jehož cílem je vybrat peníze na děti s rakovinou, a rovněž rozváží zdarma do zhruba 220 základních škol v Hamburku zdravou snídani plnou ekologicky pěstovaných potravin.

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Rate this post
      Zeen
      Logo