Reknihy dál zjednodušují sdílení knih. K bezplatnému zasílání nyní přidávají možnost osobního předání v Revýdejně nebo si lze objednat jejich vyzvednutí při jedné z pravidelných ReTour

Udržitelné knihkupectví Reknihy přichází s novinkou pro všechny čtenáře, kteří chtějí prodat své knihy. Ke stávající možnosti, kdy čtenář knihy pošle zdarma na jedno ze sběrných míst, totiž přidávají další dvě varianty. První novinkou je možnost doručit knihy osobně na adresu Revýdejny. Pokud navíc čtenář přiveze více než 20 knih, není nutné tituly fotit, ani není třeba vyplňovat formulář. Druhá z novinek navazuje na úspěšné ReTour, ze kterých se nyní stává pravidelná událost. Ke svozu se lze přihlásit stejně snadno, jako když člověk knihy posílá. A ani v tomto případě není třeba knihy fotit nebo vyplňovat formulář. Stačí se jednoduše přihlásit, zadat svou adresu a už 18. července si tým Reknih pro literaturu přijede.

“Už od založení Reknih bylo naším záměrem udělat sdílení knih co nejjednodušší pro všechny, kteří o něj projeví zájem. Nové možnosti jako pravidelná ReTour nebo varianta, kdy zákazník jednoduše přijede za námi, interně ji říkáme Drive-in, jsou tak logickým pokračováním naší vize a mé prvotní myšlenky – aby se co nejvíc knih dostalo znovu do oběhu a aby to současně bylo pro čtenáře opravdu snadné,” říká CEO a zakladatel Reknih Tadeáš Kula.

Naložit a vyrazit

Osobní předání knih určených k prodeji na eshopu Reknih je novou snadnou cestou, jak již jednou přečtenou literaturu poslat dál. Nejprve je třeba vyplnit formulář – stejně jako když se knihy posílají skrze Zásilkovnu. Pak už stačí literaturu jen naložit do kufru auta nebo do batohu a vyrazit do Revýdejny na pražském Smíchově. Zároveň je třeba strefit se do otevíracích hodin Reknih. Otevřeno je vždy od pondělí do pátku mezi devátou ranní a pátou odpolední hodinou. Pokud má ovšem čtenář více než 20 knih, formulář vyplňovat nemusí. Stačí když se dopředu nahlásí.

“Spolu se zavedením možnosti osobního předání, transformujeme naší ReTour do pravidelné měsíční události. Pokud tedy někomu uteklo její první nebo druhé kolo, nemusí se ničeho obávat. Už 18. července vyrážíme znovu a následně, pokud bude dostatečný zájem, budeme akci opakovat na měsíční bázi, případně v jiném pravidelném cyklu. Samozřejmostí je, že knihy lze nadále posílat zdarma prostřednictvím Zásilkovny jako tomu bylo doposud,” doplňuje Kula.

Poté co Reknihy tituly nafotí a zalistují na svůj e-shop, čtenář už jen počká, až si literatura, kterou se rozhodl sdílet, najde nového majitele. Posléze si s Reknihami rozdělí provizi za jejich prodej v poměru půl na půl. Současně z každé objednávky přispívá udržitelné knihkupectví pět korun na organizaci Rainforest Trust. Ta se snaží předcházet nadměrnému kácení deštných pralesů.

Více o Reknihách

Reknihy jsou online platforma, která dává knihám druhý život. Jejím cílem je nastartovat zelené čtení a ukázat lidem, že pro získání jejich vysněné knihy není vždy třeba kupovat si novou. Reknihy totiž přináší možnost nakupovat knihy, které již původního majitele omrzely, nechce je vlastnit a jen se mu hromadí v knihovně. Knihy, které se majitel rozhodne sdílet dál dalším čtenářům, jednoduše pošle na adresu sběrného místa, tým Reknih je pečlivě překontroluje, posoudí a posléze uvede do prodeje na svém e-shopu. Ve chvíli, kdy jsou prodány, získá jejich bývalý majitel kredit, který si může převést na bankovní účet, použít na další nákup nebo jím podpořit Reknihy v jejich snaze o zachování deštných pralesů za pomoci organizace Rainforest Trust. Právě na jejich účet pak putuje příspěvek z každé objednávky. Ročně Reknihy organizaci přispívají více než tisíc dolarů a jsou tak jejím patronem v rámci programu Conservation Circle. Ambiciózní a mladý tým okolo zakladatele Tadeáše Kuly spojuje v jeho práci touha šetřit nejen peněženky čtenářů, ale také naši planetu. Začátkem roku 2021 se pak Reknihy staly členy spolku Slušná firma a zařadily se tak po bok společností Bezobalu, Kytky od Potoka, Tierra Verde a dalších.

Rate this post
      Zeen
      Logo