Stále více AlzaBoxů se umísťuje na přání obyvatel

Alza.cz umísťuje stále více svých výdejních AlzaBoxů na místa, kde si to přejí jejich obyvatelé. Obce a samosprávy oceňují přínos této služby ke zvýšení kvality života v daných lokalitách. Od loňského roku firma zpětinásobila kapacitu sítě AlzaBoxů na aktuálních více než 130 tisíc schránek, které umožňují doručit až 4 miliony zásilek měsíčně.

Alza.cz od začátku loňského roku více než zpětinásobila kapacitu své sítě výdejních boxů na aktuálních více než 130 tisíc disponibilních schránek na 1345 místech. Do poloviny příštího roku chce největší český e-shop toto číslo ztrojnásobit a provozovat přes 3 000 AlzaBoxů v Česku, na Slovensku a v Maďarsku s doručovací kapacitou přes 108 milionů zásilek ročně. Proto každý týden do sítě připojuje až 90 nových lokalit. Při jejich výběru aktivně spolupracuje s místními samosprávami, které si uvědomují přínos této služby pro obyvatele a umístěním výdejních schránek na svých pozemcích vycházejí vstříc přáním místních občanů. Příjem z pronájmu pozemku pro umístění výdejního boxu navíc představuje přilepšení do obecního rozpočtu.

„Za sedm let provozování sítě AlzaBoxů jsme získali dostatek zkušeností, abychom mohli tempo její výstavby neustále zrychlovat s tím, jak roste popularita tohoto způsobu doručování zásilek,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze a facility managementu Alza.cz. „Díky otevření sítě pro další e-shopy a dopravce získávají obce umístěním AlzaBoxu chytré, non-stop dostupné místo, kde mohou jejich obyvatelé pohodlně vyzvedávat většinu svých objednávek z internetu. To povede například ke snížení dopravní zátěže kurýrními službami v rezidenčních čtvrtích,“ doplnil Moudřík.

„Městská část Praha Vinoř má na svém území již dva AlzaBoxy a ráda by získala třetí. Tento moderní způsob doručení zboží byl hlavně v době covidové velkým přínosem pro naše občany. AlzaBox je synonymem pro rychlé a spolehlivé doručení i s možností bezhotovostní platby,“ shrnuje přínos služby pro občany Vinoře její starosta Michal Biskup.

„Společnost Alza umístila AlzaBox v centru naší obce před Vánoci 2020, kdy nás svazovala covidová opatření. Tento box uvítali naši občané s otevřenou náručí a velké oblibě se těší i v současnosti, kdy se již pohybujeme volněji, ale stres nás dohání pořád. Možnost vyzvednutí si zásilky kdykoliv je nedocenitelná. S ohledem na rozlehlost obce bychom u nás před Vánoci 2021 rádi uvítali další výdejní místo,“ řekla Věra Čermáková, starostka obce Velké Přílepy.

Dostupnost výdejních schránek otevřených pro celou řadu dopravců a e-shopů hraje významnou roli také v místech s jinak hůře dostupnou obchodní sítí, jak uvedl Jan Kolář, starosta Krásné Lípy: „AlzaBoxy ve spojení s moderním, uživatelsky velmi dobře fungujícím e-shopem rozšiřují dobrou dostupnost různých produktů a výrobků i pro venkovské regiony. Podstatným přínosem je časová nezávislost, a nově i minimalizace hygienických a zdravotních rizik. Z pozitivních reakcí mezi občany města je zřejmé, že jde o povedený produkt.“ 

Podle slov Aleše Sedláčka, prvního místostarosty Horoměřic je i v této středočeské obci AlzaBox žádanou variantou doručování zásilek. „Uvažujeme o umístění dalšího boxu v jiné části obce. Jako vedení obce máme zájem, aby měli naši občané možnost vyřídit si co nejvíce záležitostí v místě bydliště. Proto podporujeme vznik nových služeb, stejně jako rozvody optické infrastruktury,“ uvedl Sedláček.

Navyšování kapacity sítě AlzaBoxů spojená se snadným vyzvednutím mění zákaznické chování. Lidé již nechtějí přizpůsobovat svůj denní program času příchodu kurýra se zásilkou ani otevírací době výdejního místa, když si kdykoli mohou vyzvednout svoji zásilku bez front za několik málo vteřin. Z kraje loňského roku představoval podíl zásilek doručených přes AlzaBoxy 6 %, nyní se takto doručuje již každá třetí zásilka z e-shopu Alza.

Výhodou AlzaBoxů je, že zákazník pro samotné vyzvednutí vůbec nic nepotřebuje. Dokáže je obsloužit úplně každý od malého dítěte až po seniora, a nepotřebuje k tomu ani chytrý telefon nebo technické dovednosti. Dokonce nemusí ani platit předem, protože platbu umožňuje samotný box přímo na místě.

Informace pro zájemce o místění AlzaBoxu na jejich pozemku: https://www.alza.cz/alzabox?alzaboxy-na-vasem-pozemku

O společnosti Alza.cz a.s.: Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obrat roku 2020, ve kterém Alza utržila 37 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce, jako je vlastní doprava AlzaExpres, využití sdílené logistiky Liftago, platba a prodej BTC a LTC, online prodej elektromobilů a solárních elektráren, testování znovupoužitelných REPETEBOXŮ, zavedení unikátních služeb AlzaNEO, Alza Invoice Financing, výuka na VŠE, privátní značky AlzaPower a AlzaEco, expanze do zemí EU a rozvoj platformy Alza Marketplace pro externí dodavatele. Zákazníci si mohou objednávky vyzvednout v široké síti nonstop výdejních AlzaBoxů, která nabízí již přes 100 tisíc výdejních schránek. Společnost se chová odpovědně, do své CSR platformy Souhvězdí pomoci zapojila již přes 80 neziskových organizací a pravidelně pomáhá útulkům se svým projektem Alza Pelíšek. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde.

Rate this post
      Zeen
      Logo