IKEA: nábytek si nemusíte kupovat, ale pronajmout!

Švédská firma Ikea, která patří mezi největší prodejce nábytku na světě, mění svůj byznys. Nejen že bude prodávat nábytek a bytové doplňky, ale bude také nábytek půjčovat. Proč se k takovému podnikatelskému záměru Ikea rozhodla? 

Nábytek u pravděpodobně nebude věcí, která by nám sloužila desítky let. Lidé jsou zvyklí na změnu a čím dál rychleji mají věc kolem sebe okoukané. Dříve rodině vystačil jeden vůz, jeden dům a jedno bytové vybavení po celou generaci. Nyní se vše mění dříve, než po 5 ti letech. Ikea se tomuto společenskému jevu přizpůsobí tím, že bude poskytovat službu pronájmu nábytku. Nábytek si tak nebudete muset kupovat, ale pouze si ho pronajmete a po uplynutí doby pronájmu ho jen vrátíte. Ikea ho následně opraví a bude ho nabízet ke koupi.

Hlavním záměrem je přispět k minimalizaci plýtvání. Pokud si nábytek pronajmete, nemusíte se ho pak zbavovat nebo vymýšlet způsoby, jak a komu použitý nábytek prodat. Zkrátka ho jen vrátíte osvědčené firmě, která s ním naloží s tím nejlepším úmyslem. Ušetří vám to spoustu starostí a času. Je to od Ikei zkrátka velmi chytrý krok, který nejen že zvýší obraty, zisky a popularitu firmy, ale současně přispěje životnímu prostředí.

Ředitel Inter IKEA Group, Torbjörna Lööfa, sám řekl: „Místo abychom ho vyhodili, nábytek zrenovujeme a můžeme prodat. Tím prodloužíme jeho životnost.” Inter IKEA Group má na starosti koncept IKEA. Vyjádření podal listu Financial Times.

Další novinkou, kterou Ikea chystá, je prodej doplňků nábytku. Když se vám nábytek rozbije nebo poničíte jeho část, budete si moci zakoupit náhradní a lehce ji vyměnit. Prodávat se budou také matice, šrouby apod. Ikea jde s dobou a tento inovativní plán je výhodný pro firmu, pro zákazníky a pro přírodu.

Mohlo by vás zajímat:

Rate this post
We will be happy to hear your thoughts

      Přidat komentář

      Zeen
      Logo