Lenovo odstartovalo fiskální rok 2019/2020 na předních příčkách

 • Již osm čtvrtletí po sobě příjmy skupiny meziročně rostly. V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2019/2020 dosáhl příjem 12,5 miliard USD.
 • Příjmy před zdaněním se meziročně zdvojnásobily na 240 milionů USD, což představuje růst o 127 milionů USD.
 • Čistý příjem byl 162 milionů USD – meziroční růst o 85 milionů znamená také více než zdvojnásobení.
 • Jeden ze čtyř sestavených počítačů na světě je počítač značky Lenovo, a to díky rekordnímu 24,9% podílu na trhu.

Společnost Lenovo dnes oznámila, že tržby skupiny v prvním čtvrtletí dosáhly 12,5 miliard USD. Jedná se o osmé po sobě jdoucí čtvrtletí růstu. Příjmy před zdaněním se meziročně více než zdvojnásobily a dosáhly 240 milionů dolarů, což znamená růst o 127 milionů USD. Čistý příjem se také víc než zdvojnásobil, a to o 85 milionů USD na 162 milionů USD.

Základní zisk na akcii v prvním čtvrtletí byl 1,37 amerických centů nebo 10,74 hongkongských centů.

„Fiskální rok zaznamenal skvělý začátek. Silné výsledky za toto čtvrtletí opět poskytly spolehlivé důkazy o tom, že Inteligentní transformace společnosti Lenovo umožňuje řídit dlouhodobě udržitelný a výdělečný růst v dnešním dynamickém a měnícím se světě. Naše trvalé uskutečňování a provozní efektivita nám dovoluje oživit naši vizi a dodávat chytřejší technologie pro všechny,“ uvedl Yang Yuanqing, předseda a generální ředitel společnosti Lenovo.

Původní tisková zpráva je v úplném znění k dispozici na adrese:

Lenovo Kick-Starts FY19/20 with Industry Leading Growth, Doubling Year-On-Year Income through Strong Customer Focus and Acceleration of Intelligent Transformation Strategy

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz.

Lenovo, společnost s obratem 43 miliard USD a člen globálního žebříčku Fortune 500, je lídr v poskytování inovativních řešení pro datová centra a spotřebitelských a komerčních technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, síťová řešení a software (včetně řešení ThinkSystem and ThinkAgile), chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.

Rate this post
We will be happy to hear your thoughts

   Přidat komentář

   Zeen
   Logo