Letní prodeje na Alza.cz táhnou klimatizace, hitem jsou ekola

Klimatizace, ventilátory, elektrokoloběžky, chytré hodinky a fitness náramky, ale i deskové hry nebo nafukovací plameňáci – to jsou hity letošních prázdnin na Alza.cz. Na žebříček TOP nejprodávanějších produktů letos úspěšně zaútočila také jízdní kola a elektrokola, kterých se od června do srpna prodalo dohromady téměř 2 tisíce kusů. Z tohoto segmentu se v nabídce e-shopu skvěle dařilo nové značce Sava nabízející výborný poměr ceny a kvality.

Přestože léto není ještě úplně u konce, největší český e-shop pár dní před koncem srpna přichází s bilancí nejprodávanějších produktů letošních prázdnin. Trend zůstává i v roce 2019 podobný: Češi i Slováci se v horkém počasí rádi zchladí, ať už pod klimatizací, u ventilátoru nebo u bazénu. První dvě jmenované kategorie zaznamenaly hlavně během tropického června a července meziroční nárůst 40 % v případě ventilátorů a přes 70 % u klimatizací. Z typicky letního zboží se dobře dařilo také nafukovacím matracím k bazénu (plameňák je mezi TOP 5 artikly v celé kategorii hraček!) a deskovým hrám, které se tak zřejmě staly oblíbeným společníkem na dovolenou. Nejprodávanější jsou kultovní Dostihy a sázky a Monopoly.

Dynamický rozvoj zaznamenala letos v létě také cyklistika: „Obrat tohoto sortimentu na Alze dlouhodobě výrazně stoupá – meziročně zhruba o 50 % a zájem je jak o cyklistické doplňky a náhradní díly, tak i o kola samotná. Stále populárnější jsou i jejich elektrické verze, které tvoří už 40% podíl na celém segmentu cyklistiky. Jde zejména o elektrokola značky Sava sestavená na míru v přímé spolupráci s výrobcem. Díky tomu můžeme nabídnout hliníkové i karbonové ebiky za atraktivní ceny,“ říká obchodní ředitel Alza.cz Petr Bena. Velmi populární je podle něj např. karbonové horské kolo s integrovanou baterií a středovým motorem za bezprecedentní cenu 39 990 Kč. Firma nabízela i elektrické karbonové kolo za zaváděcí cenu 22 990 Kč, vyprodalo se ale doslova za pár dní. V ceně nového bicyklu je také Servis bez starostí, což znamená doručení kompletně smontovaného kola a garanční prohlídku u partnerských servisů zcela zdarma.

Za jeden z největších hitů letošního léta lze označit také elektrické koloběžky, kterých se od června prodalo na Alze už přes 2 500 kusů (trojnásobek oproti stejnému období vloni). Tato elektrovozítka zažívají boom zejména ve velkých městech – jsou snadná na ovládání a ideální na dopravu do práce i za zábavou. První příčku v oblíbenosti drží Xiaomi Mi Scooter 2, na němž zákazníci oceňují zejména odolnou konstrukci, kompaktní rozměry a výkonný elektromotor s dojezdem až 30 km. Větší zájem o elektromobilitu dokládá i letošní vývoj prodejů futuristických jednokolek (meziroční nárůst 100 %) tažený zejména vlajkovými modely značek Ninebot a Inmotion a zajímavá je i kategorie elektroskútrů (Racceway E-BABETA nebo City Sport Racing). Těch se letos o prázdninách prodaly vyšší desítky kusů, zatímco vloni to byly jen jednotky.

Již tradičně se v letních měsících daří také nositelné elektronice, tzv. wereables: za červenec/srpen si lidé pořídili přes 16 000 kusů fitness náramků, přičemž nejoblíbenější je nová generace náramků Xiaomi Mi Band 4. Pozadu ale nezůstávají ani sporttestery a chytré hodinky (dohromady desetitisíce prodaných kusů). Svou dominanci drží značky Garmin a Apple.

O společnosti Alza.cz a.s.:

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2018, ve kterém Alza utržila 25 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce (unikátní samoobslužné Prodejny budoucnosti, doručování do tzv. Alza HomeBoxu, platba a prodej BTC a LTC ve vlastních platebních automatech, nabídka elektromobilů on-line, zavedení unikátních služeb Třetinka, Zkušebka, výuka na VŠE, výrobky vlastní značky AlzaPower, expanze do Maďarska, Rakouska a další). Alza doručuje své zboží i o víkendu, kdy jsou také otevřeny všechny její provozovny. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Firma také nabízí klubový program Alza Premium,. Za své úspěchy získala řadu ocenění. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde.

Rate this post
We will be happy to hear your thoughts

      Přidat komentář

      Zeen
      Logo