Společnost Veeam dominuje na trhu správy dat v cloudu

Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 a nový model předplatného přispěl k 30% nárůstu ročních opakujících se výnosů (ARR) a 16% nárůstu doručených objednávek. Důvodem je využívání hybridních cloudových strategií ke správě dostupnosti dat a agility ve firmách a akcelerace podnikání

BAAR, Švýcarsko: 24. dubna 2019:  Společnost Veeam® Software, lídr v inteligentní správě dat (Intelligent Data Management™), oznámila výsledky za první čtvrtletí roku 2019, včetně evidentního dopadu lednového uvedení produktu Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 na trh. Jednalo se o jedno z největších a nejočekávanějších produktových oznámení v historii společnosti, která je nyní jednou z největších soukromých softwarových společností na světě.

Veeam zaznamenal 16% meziroční nárůst doručených objednávek více než 343 000 zákazníkům, což odpovídá průměru 4 000 nových zákazníků měsíčně. Výroční opakující se výnosy společnosti Veeam meziročně vzrostly         o 30 %, což je důkazem úspěchu nového jedinečného modelu předplatného u všech nových produktů Veeam, včetně Veeam Availability Suite 9.5 Update 4. Prodej byl spuštěn na počátku prvního čtvrtletí a k dnešnímu dni eviduje více než 200 000 stažení.

„V mém prvním celém čtvrtletí na pozici vedoucího prodeje a marketingu společnosti Veeam jsme se zaměřili na hlavní priority, které nám přinesly jasný úspěch, a které budou podporovat náš růst a potvrzovat vedoucí pozici na trhu i v průběhu celého roku,“ uvádí Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident pro prodej a marketing. „Zvolili jsme agresivní strategii, která firmám pomáhá při přecházení na cloud pomocí nejlepších řešení zálohování a správy dat v cloudu ve své třídě.

Společnost IDC předpověděla, že 90 % organizací do tří let zavede strategii multicloudů. To nám dává významnou příležitost k růstu, chceme-li být schopni pomoci našim zákazníkům a partnerům při jejich transformaci a být si jisti, že jsme jim podporou ve všech aspektech – s nabídkou těch nejlepších produktů a řešení. Na této strategii stojí také náš nový model Veeam Instance Licensing (VIL), který byl vytvořen tak, aby nabízel flexibilitu pro přesunutí pracovní zátěže z on-premise řešení na veřejné cloudy a zpět bez dodatečných nákladů. Společnost Veeam je první společností v odvětví, která nabízí takto přenosný a přelomový přístup k licencování pro správu prostředí s více cloudy.“

Hlavní zákazníci, produkty a partneři v prvním čtvrtletí 2019

 • Veeam Availability Suite 9.5 Update 4, který poskytuje jednoduchá, flexibilní a spolehlivá řešení, jež pomáhají zákazníkům s migrací a uchováváním dat v hybridním cloudu bez ohledu na jeho umístění, zaznamenal od uvedení na trh v lednu 2019, tedy za méně než 3 měsíce, více než 200 000 stažení. Nové funkcionality produktu umožňují společnosti Veeam nabízet správu virtuálních, fyzických dat a dat v cloudu pro jakékoli aplikace a všechna data v cloudech, včetně funkcí:
  • Cloud Tier – Neomezená kapacita pro dlouhodobé uchovávání dat pomocí nativní, nákladově efektivní integrace objektů;
  • Cloud Mobility – Snadná migrace a obnova do AWS, Azure a Azure Stack;
  • New Data Governance Capabilities – Vyšší bezpečnost a dodržování předpisů včetně GDPR a prevence škodlivého softwaru.
 • Veeam Backup for Microsoft Office 365, v současné době nejrychleji se rozvíjející produkt v historii společnosti Veeam, zaznamenal meziroční nárůst příjmů z vyřízených objednávek o 152 %. Veeam Backup for Microsoft Office 365 si do dnešního dne stáhlo více než 55 000 organizací, což představuje více než 7 milionů uživatelských poštovních schránek. Společnost Veeam v nedávné době vydala verzi 3 tohoto produktu, která dále upevnila dominantní postavení společnosti na trhu s řešením zálohování pro Microsoft Office 365 a která nabízí firmám 30x rychlejší zálohování, lepší zabezpečení, viditelnost a analytické nástroje.
 • Cloud nadále roste, společnost Veeam zaznamenala meziroční nárůst celkových prodejů cloudu o 31 procent.
 • Společnost Veeam má po celém světě 343 000 zákazníků, mezi něž patří AKKA Technologies, Halton Borough Council, Sonoco Trident, 3Banken, Nova Scotia Liquor, Colorado Regional Health Information Organization (CORHIO), Northeastern Illinois University (NEIU), Clear Concepts, YMRILINK, TBEA Energy India.
 • Program Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) se rozrostl na 22 500 partnerů s tím, že 4 000 z nich je schopno poskytovat Cloud Backup & DRaaS pomocí Veeam Cloud Connect.
 • Smlouvy o přeprodeji v rámci aliance společnosti Veeam se společnostmi HPE, Cisco, NetApp a Lenovo zaznamenaly meziroční celkový nárůst transakcí o 56 % a meziroční nárůst příjmů o 39 %, čímž společně završily příběh správy dat u globálních partnerů aliance.
 • Veeam získal počátkem ledna investici ve výši 500 milionů dolarů od společnosti Insight Venture Partners a Canada Pension Plan Investment Board (CPPIB) – jednu z největších investic do historie softwaru pro uchovávání dat. Společnosti Veeam to umožní provádět agresivní akviziční a investiční strategii inovativních technologií a pokračovat v pozici dominantního lídra na trhu.

Chcete-li získat více informací o technologiích společnosti Veeam Software, registrujte se na konferenci VeeamON 2019, přední světovou událost v oblasti inteligentní správy dat. Konference se uskuteční v Miami na Floridě od 20. do 22. května 2019. Téměř 10 000 zákazníků, partnerů a influencerů se zúčastnilo konference VeeamON 2018 v Chicagu v Illinois a regionálních fór VeeamON na celém světě.

Podpůrné citace

„Závazek společnosti Veeam vůči trhu ochrany dat v cloudu jde ruku v ruce s tím, co považujeme za kontinuálně silný, rostoucí a dynamický prostor. Celková ochrana dat v cloudu jako trhu služeb roste ročním tempem 16,2 procent, mnohem rychleji než tradiční software pro ochranu a obnovu dat s 3,4 procenty. Společnost Veeam pokračuje v silném růstu v v obou segmentech díky neustálé nabídce nových produktů a služeb přizpůsobených rychle se vyvíjejícím požadavkům na cloudy a lokální software.“ – Phil Goodwin, Ředitel pro výzkum, IDC

„Naše firma neustále roste, a abychom udrželi krok, potřebovali jsme do naší IT infrastruktury zavést agilitu a inovace. Jakmile jsme si uvědomili, že potřebujeme více než jen zálohování, ukázalo se, že použití platformy Veeam s Azure bude tou správnou cestou, jak zajistit dostupnost našich klíčových aplikací a zároveň vytvořit spolehlivé DR prostředí v cloudu. Nyní máme jistotu, že jsou naše data a aplikace prostřednictvím Správy dat v cloudu chráněny. A pokud se někdy něco stane, máme k dispozici možnost přímé obnovy, abychom o data nepřišli. “- Tom Morley, Senior director pro globální infrastrukturu a provoz ve společnosti ABM Industries, společnost je lídrem na trhu v poskytování facility řešení a jednou ze společností v žebříčku Fortune 500

O společnosti Veeam Software

Veeam je lídr v oblasti zálohovacích řešení, která umožňují inteligentní správu dat. Platforma Veeam Availability Platform je nejkomplexnější zálohovací řešení, které pomáhá zákazníkům na cestě k dosažení úspěchu v 5 fázích Inteligentní správy dat. Veeam má více než 343 000+ zákazníků na celém světě, včetně 82 % ze žebříčku Fortune 500 a 67 % ze žebříčku Global 2000. Hodnocení spokojenosti zákazníků Veeam je 3,5násobkem průměru v odvětví a je ve své oblasti nejvyšší. Globální ekosystém Veeam zahrnuje vice než 64 000 partnerů; exkluzivními prodejci jsou společnosti Cisco, HPE, NetApp a Lenovo; a vice než 22 500+ poskytovatelů cloudu a služeb. Veeam sídlí ve švýcarském městě Baar a má pobočky ve více než 30 zemích světa. Více informací naleznete na stránkách https://www.veeam.com, případně můžete sledovat společnost Veeam na Twitteru @Veeam

Rate this post
We will be happy to hear your thoughts

   Přidat komentář

   Zeen
   Logo